Чи може боржник викупити власний кредит у Фонду Гарантування?

Чи може боржник викупити власний кредит у Фонду Гарантування?

Чи може боржник викупити власний кредит у Фонду Гарантування? Дві думки. Дві сторони однієї медалі.

Цитоване джерело http://blog.liga.net/user/szinchenko/article/24538.aspx

Хотілося б прокоментувати цю думку з точки зору реалій сьогодення та упустити казкові марення.

Соломія Марчук - юрист і добре розуміє, що борги фізосіб ФГВФО не має права продати самим боржникам. Бо є чітко прописана процедура про ліквідацію фінустанови, реалізацію активів та таке інше.

Насправді, тільки факторингові компанії та інші фінустанови, які мають ліцензію або свідоцтво Нацкомфінпослуг на проведення грошових операцій, можуть реалізувати механізм придбання простроченої заборгованості ліквідованого банку.

Пані Марчук пише, що борги продаються з дисконтом. Чому б не продати їх боржникам із цією знижкою? Тобто право першочергового продажу. Здається, що пані Соломія не дуже обізнана у ситуації на ринку простроченої заборгованості населення.

По-перше, у більшості боржників немає грошей на закриття всієї суми боргу, навіть із суттєвою знижкою. Загалом, боржники скоріше підуть на реструктуризацію, це уможливлює поступове закриття боргу. Тим більше, що факторингові компанії надають достатній дисконт, списуючи проценти та штрафи. Наприклад до компанії «УкрБорг» кожен день звертаються  боржники діючих банків з проханням викупити їх борг, бо в нас його легше закрити, ніж у банку.

Та взагалі, неможна банкам та Фонду просто взяти та закрити борг, подарувавши значну знижку. Це сколихне хвилю незадоволених, обурених та ображених боржників та добросовісних позичальників діючих банків. Які поступки чекають на них? Ніякі! Тобто, держава не може легалізувати процес, в якому комусь повезло, а комусь ні.

А от щодо Фонду, то тут потрібно налагодити процес оперативної реалізації активів та проблемних активів банків. Чим скоріше буде налагоджений цей шлях, тим швидше повернуть гроші вкладникам, бажаючі закрити кредитну заборгованість – погасять її на вигідних умовах вже факторам, а інші боржники – це вже стане проблемою нового правонабувача за кредитом. Головне, що у Фонду будуть фінансові засоби повертати депозити.

Допоки цей кругообіг не налагоджений, то Фонд буде брати гроші в НБУ та віддавати постраждалим вкладникам. А НБУ, в свою чергу, буде їх тягнути із траншів МВФ. І це замкнуте коло ніколи не дозволить стабілізувати економіку країни.

Пропозиції з врегулювання проблемної позики  http://www.ukrborg.com/ru/klientam/zalogovyj-kredit/kreditnye-predlozheniya

 

Дата публикации 31 Октября 2016