Колекторський ринок України

Чому колекторський ринок наберає обертів?

Колекторський ринок України - це важливий сегмент економіки, в якому обсяг суми заборгованості в роботі вже перевищив 100 мільярдів гривень. Економічна зацікавленість ринку в роботі колекторських компаній очевидна. Банки вдаються до допомоги колекторів, продаючи борги у вигляді цілих портфелів для очищення своїх активів і відновлення ліквідності. До того ж, стягнення кредиторської заборгованості – не є основним видом діяльності банків. На підставі договору факторингу (переуступка права), колектори беруть на себе проблеми банку по кредиту, і шляхом переговорів пропонують на взаємовигідних умовах погасити заборгованість. Таким чином, банки можуть відновити функцію кредитування економіки, тому що без механізму кредитування жодна економіка світу не працюватиме. До того ж кредитори, вкладаючи гроші в розвиток нашої країни, розраховують на гарантоване їх повернення.

Проблематика

Чому в Україні такі високі відсотки при оформленні кредиту? Занадто високий відсоток неповернень змушує банківську систему убезпечити себе. У свою чергу в Європі процентна ставка коливається в межах 4-7%, саме так і виглядає показник проблемних заборгованостей. Сьогодні відомо, що 65 000 валютних позичальників України є недобросовісними боржниками. Майже 75% з них – це підприємці, які їздять на іномарках представницького класу, здають в оренду нерухомість або використовують її як друге або третє житло, регулярно відпочивають за кордоном і щомісяця витрачають значні кошти на харчування та одяг. Протягом семи років вони порушують свої кредитні зобов’язання, не відраховуючи гроші за борг. Водночас, 10 мільйонів депозитних вкладників є заручниками кредитних афер, бо не можуть отримати свої депозити із-за таких безвідповідальних боржників.

Розуміючи всю глибину проблеми можна зробити висновок: Хіба Міжнародний валютний фонд виділятиме гроші країні, мешканці якої безпідставно ухиляються від сплати кредитних боргів, підриваючи банківську систему і економіку України? Звісно, що ні.

Рішення

Треба зазначити, що є і відповідальні громадяни, які самі звертаються до нас, бажаючи вирішити питання з кредитним зобов’язанням. ТОВ «УкрБорг» вважає за мету – знаходження зручного для усіх варіанта повернення боргу. Завдяки унікальним та гнучким програмам реструктуризації заборгованості ТОВ «УкрБорг» допоміг десяткам тисяч боржників знайти шляхи для погашення боргу: від списання половини суми боргу до кредитних пропозицій строком до 8 років (і більше).

Це можливо тому, що банки працюють у відповідних рамках, визначених регулятором Національним Банком України, та не в змозі, наприклад, пробачити частину боргу, пені чи штрафу. Саме тому позичальникові легше та зручніше співпрацювати саме з колекторською компанією.